Psychoterapia, hipnoterapia, rozwój osobisty - zaprasza Psycholog

Life Coaching online Life Coaching Warszawa

Life Coaching online - poznaj jego moc zdalnie

Life Coaching Warszawa - sesje w gabinecie w Warszawie

Life Coaching Warszawa life coaching online

Coaching to proces rozwoju osobistego, realizowany w taki sposób, że zwiększasz swoją samoświadomość, odkrywasz własne zasoby i ograniczenia wewnętrzne (np. emocje, potrzeby, wartości, przekonania) oraz przy moim wsparciu wypracowujesz najlepszą dla Ciebie strategię osiągnięcia wybranego celu i/lub wzmocnienia siebie w wybranym obszarze.

 

Dzięki coachingowi możesz:

 

 • rozwiązać problem, z którym nie radzisz sobie

 • osiągnąć cel, którego nie udaje Ci się zrealizować

 • zacząć zmieniać Twoje życie na lepsze

 • uwolnić swój nieodkryty potencjał

 • przejąć kontrolę nad własnym samopoczuciem, pewnością siebie, poczuciem własnej wartości i nad własnym życiem!

Life coaching Warszawa lub life coaching online - na co możesz liczyć zanim zaczniemy ?

 

Przed rozpoczęciem procesu coachingu, zaproszę Cię na pierwszą, bezpłatną, niezobowiązującą konsultację przez skype / telefon.

Podczas takiej rozmowy będziesz mógł(mogła) opowiedzieć mi na czym Ci zależy, co jest dla Ciebie trudnością lub jaki cel chcesz osiągnąć. Ja podzielę się z Tobą moją opinią o tym, czy coaching jest najefektywniejszym narzędziem wsparcia Cię w opisanych przez Ciebie wyzwaniach i ewentualnie umówimy się na start procesu coachingu lub doradzę Ci inne narzędzia rozwojowe. Omówimy także kwestie formalne takie jak przewidywana liczba spotkań, ich częstotliwość, zasady naszej współpracy, w tym także wynagrodzenie za usługę coachingu. Ustalimy również czas na podjęcie przez obie strony decyzji o rozpoczęciu procesu coachingu.

Wierzę, że proces coachingu jest najefektywniejszy wtedy, gdy pomiędzy coachem a klientem zagra "chemia", jest nić porozumienia, która daje nadzieję na zbudowanie relacji opartej na obustronnym głębokim zaufaniu i zaangażowaniu.

 

 

 

Jakie są moje kwalifikacje w obszarze coachingu?

 

Jestem coachem certyfikowanym w 2010 roku przez International Coaching Community - jedną z największych na świecie, międzynarodowych organizacji kształcących coachów, której jestem członkiem Od tego czasu stale realizuję procesy coachingu - prowadzę zarówno life coaching, jak i w ramach współpracy z organizacjami - wszelkie odmiany business coachingu (executive coaching, career coaching, business coaching, team coaching). Od wielu lat realizuję także life coaching Warszawa, jak i life coaching online. Moje kompetencje coacha rozwijałam podczas wielu szkoleń, poszerzając tym samym mój warsztat pracy o zaawansowane techniki i narzędzia rozwojowe. Moją pracę poddaję cyklicznie tzw. superwizjom, dzięki czemu nieustannie rozwijam się i zapewniam moim klientom najwyższe standardy. Warsztat coacha łączę z narzędziami rozwoju osobistego z różnorodnych innych dziedzin, m.in z zakresu psychologii pozytywnej, analizy transakcyjnej oraz technik wykorzystujących dialog z podświadomością. Listę moich dyplomów, szkoleń i certyfikatów znajdziesz TUTAJ.

 

 

 

Life coaching Warszawa lub life coaching online - jaki jest czas i częstotliwość sesji coachingu?

 

Ustalimy to wspólnie przed startem procesu. Najczęściej jednak procesy life coaching online oraz life coaching Warszawa realizowałam do tej pory w przedziale od 4 do 10 sesji, z częstotliwością spotkań 1 raz na miesiąc. Długość jednego spotkania coachingowego ze mną to pomiędzy 1,5 a 2 godziny. Moje doświadczenia pokazują, że im większe zaangażowanie klienta w pracę własną pomiędzy sesjami, tym cały proces krótszy, klient uczy się wówczas szybciej jak być samemu dla siebie coachem i szybciej odkrywa, że nie potrzebuje już coacha bo właściwie osiągnął już wszystko, czego chciał(a) :-)

 

 

 

Life coaching Warszawa lub life coaching online - na czym polega praca własna pomiędzy sesjami?

 

Nie jest obowiązkowa - jednak przyspiesza zdecydowanie proces i działa na Twoją korzyść. Na czym polega? Każdorazowo będziemy ustalać to na koniec sesji - albo ja będę proponować Ci zadania "domowe" albo będę Cię prowokować do tego, abyś sam(a) sobie najlepsze dla siebie wymyślił(a). Zadania takie mogą polegać na robieniu czegoś konkretnego, co ustalimy i co wprost będzie wzmacniało jakąś nową umiejętność, wartość, przekonanie. Robienie czegoś może także polegać na "zwykłym" myśleniu. Innym rodzajem zadań są tzw zadania "nie wprost" / abstrakcyjne. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dziwne ale bazują na założeniu, że zmierzenie się z nimi może doprowadzić klienta do ważnych odkryć. A co jeśli umówisz się na zadania domowe a ich nie zrealizujesz? Czasem niezrobienie zadania może doprowadzić do ważniejszych wniosków niż zrobienie go!

 

 

 

Life coaching Warszawa lub life coaching online - jak przebiegają sesje ze mną?

 

W obu formułach (life coaching Warszawa i life coaching online), nasze spotkania to rozmowy, w których ja będę zadawać Ci pytania i zapraszać do różnorodnych przemyśleń lub zadań, które zainspirują Cię do przemyśleń, odkrycia najlepszych dla Ciebie odpowiedzi, wypracowania najlepszych dla Ciebie decyzji i planów działania. Dzięki takim pytaniom i zadaniom, poznasz dogłębnie samego siebie. Niektórzy mają wrażenie, że w czasie sesji przeżywają pierwszy raz w życiu prawdziwe spotkanie z samym sobą... Wrażenie takie może wynikać z tego, że ja pracuję niejako w tle - to Ty jesteś bohaterem spotkania i cała mój czas, moja uważność jest dla Ciebie - Ty jesteś najważniejszy(a). Spotkania z samym sobą bywają niekomfortowe - przygotuj się, że moje spostrzeżenia lub pytania mogą wyprowadzać Cię ze strefy komfortu, mogą powodować niemiłe uczucia. Jeśli tak się stanie, to weźmiemy to "na warsztat" i wykorzystamy pozytywnie do dalszego rozwoju. Piękno coachingu polega także na tym, że coachowi tak bardzo zależy na Twoim rozwoju, że z najczystszą, dobrą intencją powie Ci czasem to, czego do tej pory nikt Ci nie miał odwagi powiedzieć - nawet Ty sam sobie... Mój styl pracy charakteryzuje się łagodnością, ciepłem, atmosferą bezpieczeństwa i komfortu - i w ramach tego czasem dla Twojego dobra mogę dokonać "precyzyjnego chirurgicznego cięcia na samym sercu"!

 

Przebiegu spotkań nie sposób wcześniej zaplanować - mimo pewnych określonych ram i scenariusza, ich przebieg zawsze dopasowuję elastycznie do tego, co się wydarzy w trakcie naszego spotkania. Przygotuj się na wspólne odkrywanie nieznanych lądów - nigdy nie wiadomo co odkryjemy i jak będziemy w związku z tym chcieli zmodyfikować kierunek tej podróży. To, co jest pewne to zasady na które się umówimy i które będziemy dodawać ewentualnie w trakcie procesu oraz stała szczerość z mojej strony i otwartość na Twoje potrzeby.

 

Jeśli interesuje Cię opcja "coaching Warszawa" i sesje na żywo - to zaproszę Cię na spotkania w jednym z gabinetów - przy ul. Panieńskiej 9 lub w gabinecie przy Al. Solidarności 155.

 

Jeśli z kolei wartością będzie dla Ciebie duża swoboda, jaka dają wideo spotkania oraz opcja "coaching online" - to zaproszę Cię do takich spotkań na jednej z platform internetowych (zoom lub MS Teams lub Skype).

 

Oba warianty - zarówno "life coaching Warszawa", jak i "life coaching online" polegają na tym samym i realizujemy wspólnie dokładnie taki sam proces, ja jako coach korzystam z takich samych technik i narzędzie, a Ty - jako mój klient otrzymujesz taką samą, dużą wartość niezależnie od formuły spotkań. Jeśli zdecydujesz się na usługę "life coaching Warszawa", to nawet w ostatniej chwili możesz zawsze zmienić ją na wariant life coaching online". W obu formach prowadzę coaching z powodzeniem od wielu lat, dzięki wypracowałam moje autorskie metody pracy, które za każdym razem zapewniały moim klientom maksimum wartości i korzyści z naszej współpracy.

Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać mi pytania - zapraszam do kontaktu.

 

Life coaching Warszawa lub life coaching online - jakie są zasady naszej współpracy? 

 

 

W ramach partnerskiego kontraktu na life coaching, zaproponuję Ci poniższe zasady współpracy:

 

 1. Coaching jest procesem wewnętrznego rozwoju Klienta jako osoby, z uwzględnieniem wszystkich płaszczyzn jego funkcjonowania: od środowiska, poprzez wiedzę, umiejętności, emocje, przekonania, wartości, potrzeby, misję, tożsamość aż po duchowość.

 2. Coaching jest procesem, w którym Klient eksploruje samego siebie, wyciąga wnioski oraz podejmuje decyzje i działania, które pozwalają mu na osiągnięcie takich zmian, jakich chce oraz na realizację takich celów, jakie sobie wyznaczył na proces coachingu i/lub na konkretną sesję coachingu.

 3. Coaching umożliwia Klientowi dotarcie do jego własnych zasobów i wypracowanie jego własnej, najlepszej dla niego strategii korzystania z nich.

 4. Odpowiedzialność – Coach odpowiada za proces (odpowiedni dobór narzędzi i przebieg procesu), Klient – za swoje zaangażowanie, za podejmowane decyzje i działania, za realizowanie zadań coachingowych, za osiągane efekty.

 5. Zaufanie - coaching jest procesem, w którym Coach i Klient ufają sobie nawzajem i w razie potrzeby ustalają dodatkowe zasady współpracy.

 6. Poufność – wszystko, co Klient powie, Coach zachowuje w tajemnicy.

 7. Przerwa dłuższa niż 2 miesiące pomiędzy sesjami coachingu jest równoznaczna z zakończeniem procesu coachingu.

 8. Odwołanie / przełożenie sesji przez Coacha lub Klienta – poza sytuacjami losowymi, ewentualne zmiany ustalonych terminów nastąpią najpóźniej dwie doby przed wcześniej umówionym spotkaniem.

 9. Jeżeli jest coś „nie tak” w relacji Coach – Klient, zatrzymujemy coaching i „uzdrawiamy” relację.

 10. Zadania na pracę własną Klienta pomiędzy sesjami będą ustalane w takim kształcie, by Klient chciał je wykonać – będą zgodne z jego wartościami.

 11. Jeśli Klient nie chce odpowiedzieć na głos na jakieś pytanie Coacha, najważniejsze, żeby odpowiedział sobie – Coach nie zawsze musi znać odpowiedź.

 12. Coach i Klient mogą notować w trakcie sesji, aby mieć materiał do cytowania, przygotowywania się i podsumowywania.

 13. Coach, oprócz powyższych zasad, zobowiązuje się do realizowania usługi coachingu z najwyższą dbałością o dobro Klienta, w oparciu o swoją najlepszą wiedzę i doświadczenie oraz w zgodzie z kodeksem etycznym International Coaching Community. W polskiej wersji językowej standardy etyczne coachingu ICC znajdziesz tutaj: https://iccpolska.com/icc/standardy-i-etyka/.

 

Pobierz powyższe zasady w pliku pdf - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Posłuchaj podcastu: Coaching jako narzędzie rozwoju osobistego - plusy i minusy z perspektywy klienta

Life Coaching Warszawa life coaching online

Coaching jako narzędzie rozwoju osobistego - plusy i minusy z perspektywy klienta:

Poznaj wybrane opinie moich klientów na temat coachingu prowadzonego przeze mnie:

Life Coaching Warszawa life coaching online
Life Coaching Warszawa life coaching online

Przychodząc pierwszy raz na sesje coachingu, nie wiedziałam czego dokładnie mogę się spodziewać. Wychodziłam z założenia, że większość rzeczy jestem w stanie sama dowiedzieć się z książek czy z podcastów. Wiedziałam jednak, że gdyby książki dały mi tą wiedzę, to bym nie przyszła tam i nie siedziała na tym fotelu. Sabina potrafiła zadawać mi pytania, dzięki którym szybko zaczęłam orientować się co mnie blokuje, a co dodaje motywacji. To nie ona mówiła co mam zrobić w danej sytuacji, czy co zmienić w swoim życiu. To ja odpowiadałam na pytania które ona mi zadawała. Możemy słuchać opinii czy porad innych, ale i tak postąpimy według tego co sami uważamy za słuszne. Jeżeli więc czujesz, że potrzebujesz coacha, który sprawi, że lepiej poznasz siebie i zrozumiesz co tak naprawdę cię kieruje w życiu i jak na to wpłynąć (a zapewne tak jest skoro czytasz tą opinię), to Sabina jest właśnie tą osobą którą każdemu bym poleciła. Po spotkaniach z nią zauważyłam w swoim życiu ogromną przemianę, która wpływa pozytywnie na każdy aspekt mojego życia.

 

Anna - Inżynier Automatyki

Sabina nauczyła mnie otwierać drzwi, które przez wiele lat były dla mnie zamknięte. Ja nie potrafiłam wcześniej tych drzwi sama otworzyć, nie potrafiłam się przełamać i uwierzyć w siebie. Gdzieś w środku wiedziałam, że potrafię, ale jak miałam stawić czoło problemowi poddawałam się. Sabina w sposób niezwykle ciekawy i czasami zaskakujący pokazywała mi jak mogę walczyć ze swoimi słabościami. Pokazała mi że te słabości nie są „na zawsze”, że może sobie je wmówiłam. Zrozumiałam, że rozwiązania wielu problemów leżały w zasięgu ręki, a ja po prostu nie wiedziałam, jak po nie sięgnąć. Po każdej sesji odkrywałam własny potencjał, który kiedyś był schowany głęboko, a teraz uczyłam się z niego korzystać. Nagle, sytuacje które mnie wcześniej przerastały, nie były dla mnie już stresujące, po pewnym czasie nawet ich nie zauważałam. Dopiero rozmowa z Sabiną uświadamiała mi jak wiele osiągnęłam od ostatniej sesji. W czasie coachingu odkrywałam się na nowo i ten proces był dla mnie niezwykle fascynujący, bo okazało się że osiągnięcie moich celów nie jest ani trudne ani bardzo pracochłonne. Sabina w czasie sesji używała wielu ciekawych metod, pytania jakie mi zadawała i wnioski jakie po nich tworzyłam były czasami dla mnie zaskakujące i intrygujące. Wszystkie nasze spotkanie odbywały się w niezwykle ciepłej i sympatycznej atmosferze. Sabina mnie nigdy nie oceniała, zawsze bardzo wspierała i motywowała. Podczas sesji mogłam swobodnie mówić o moich obawach, razem je analizowałyśmy dzięki czemu zrozumiałam siebie lepiej i mogłam skutecznie rozwiązywać moje problemy. Po tych kilku sesjach widzę jak ogromna zmiana we mnie zaszła. Osiągnęłam swoje cele, odkryłam swoje mocne strony, jestem silna, wierzę w siebie i potrafię o siebie walczyć. Efekty mojej współpracy z Sabiną są wymierne i dla mnie niezwykle cenne.

 

Małgorzata, Kontroler Finansowy

Po pierwsze, Sabina to profesjonalistka w najlepszym tego słowa znaczeniu. Każdemu życzę współpracy z takim coachem. Po drugie - pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl, kiedy myślę o sesji coachingu to ŚWIADOMOŚĆ. Uświadomienie sobie mnóstwa spraw, poprzez rozmowy, odpowiedzi na odpowiednie pytania Sabiny, realizację zadań. Uświadomienie sobie kim jestem, kim chcę być. Jaka jestem, jaka chcę być. Nauka akceptacji siebie. Docenienie swojej wyjątkowości. Po trzecie, otrzymałam narzędzia na dalszą drogę. Wyznaczyłam cel. Coaching nauczył mnie też, jak ważna powinnam być dla samej siebie, jak ważne są moje potrzeby, pragnienia, jak ważne jest realizowanie swoich potrzeb, pragnień, marzeń. Jak ważne jest wiedzieć co przynosi mi szczęście. Jak realizacja tych rzeczy uskrzydla, dodaje niesamowitej energii. Teraz, kiedy zaczęłam „o siebie dbać'’, realizować marzenia, czuję to. Potrzebowałam „kopniaka” i dostałam go na coachingu :) 

 

Uświadomiona D.

Coaching był dla mnie drogą do poznania procesu świadomego zarządzania swoimi emocjami zamiast pozwalania emocjom zarządzać mną. Coaching był dla mnie możliwością pokazania w końcu moim emocjom, kto tu naprawdę rządzi :-) Przez wszystkie te procesy zostałam przez Sabinę przeprowadzona niczym dziecko we mgle. Bałam się tego procesu, ale cały czas czułam się przy Sabinie bezpiecznie. Dziś jestem po tej drugiej stronie „lasu” i nic nie jest mnie w stanie nakłonić do ponownego odwiedzenia tych ciemnych okolic z przeszłości : -) Polecam ją - wytrawnie porusza się po meandrach ludzkich dróg, rozświetlając je i czyniąc podróż zwaną życiem łatwiejszą a i przyjemniejszą. Drogę tę musi przejść każdy i tylko od Ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. Czy jasną czy ciemną?

 

Ewa Wolska, Marketing Manager

Rodzaje coachingu, coaching a inne formy wsparcia psychologicznego lub rozwoju osobistego

Różne rodzaje coachingu

 

Coaching jako metoda wsparcia rozwoju dzielimy na 3 główne kategorie: Business coaching, life coaching oraz Team coaching. W ramach każdej z tych kategorii, proces coachingu może dotyczyć różnych celów, tematów, obszarów życia. I na bazie tej różnorodności tematów i celów coachingowych, dla łatwiejszej komunikacji z klientami, niektórzy coachowie dodają w komunikacji marketingowej do nazwy "coaching" - dodatkowe "etykietki", takie jak: executive coaching, career coaching, job coaching, change coaching, partnership coaching, parent coaching, emotional coaching. W rzeczywistości narzędzia i metody pracy coachingowej są uniwersalne i zawsze elastycznie dopasowywane do celu coachingu i do Klienta.


1. Life Coaching

 

Life Coaching indywidualny

 

Life Coaching to proces rozwoju osobistego dedykowany osobom, które chcą osiągnąć różnorodne cele życiowe, prywatne lub zawodowe. Nie uczestniczy w tym procesie żadna dodatkowa strona (taka jak np. szef, firma, sponsor itp). W ramach life coachingu możemy pracować nad tematami zmian w życiu osobistym, zawodowym, nad relacjami z innymi ludźmi, nad wzmocnieniem Twoich różnorodnych zasobów wewnętrznych (np. pewności siebie, poczucia własnej wartości, odwagi, spokoju, energii itp). Life coaching może przybrać także formę coachingu dla par. Life coaching indywidualny to proces, w którym wspieram Cię w wypracowaniu najlepszej dla Ciebie, Twojej indywidualnej drogi, a jego elementem może być rozwój Twoich kompetencji, Twojej samoświadomości, zmiana sposobu myślenia, odkrycie barier wewnętrznych i przede wszystkim - bogactwa Twoich wewnętrznych zasobów, z których po takim procesie będziesz mógł dalej korzystać realizując swoje nowe cele / marzenia życiowe.

 

Life Coaching dla par

 

Coaching dla par to piękny, głęboki proces rozwoju i budowania jedności pary. Pary, które mogą pogłębiać i rozwijać pozytywnie swoją relację, wznosić swój związek na wyższy poziom, to nie tylko pary zakochanych "kobieta i mężczyzna". To także pary jednopłciowe, pary osób żyjących w związku lub połączonych inną relacją, którą chcą poprawić lub rozwinąć konstruktywnie (np. synowa i teściowa, brat i siostra, dwie siostry, dwaj bracia itp).

Gdy na coaching dla par zdecydują się dwie osoby, które chcą ze sobą dzielić dalsze życie, to proces taki różni się od psychoterapii dla par tym, że nie pracujemy nad wyleczeniem cierpienia jednej z osób (lub obu osób), tylko pracujemy nad rozwojem pary jako jedności. Para w takim procesie może wypracować wspólne cele życiowe i dobra dla obu osób drogę ich realizacji, wspólne wartości i sposób ich rozumienia oraz doświadczania na co dzień, najlepsze dla obu osób sposoby komunikacji, rozwiązywania konfliktów i budowania wspólnej płaszczyzny, opartej na głębokiej, pięknej relacji. Coaching dla par, jaki prowadzę, jest bardzo odkrywczym procesem nie tylko dla par młodych (np. szykujących się do małżeństwa, zamiast tzw. kursu przedmałżeńskiego), ale także dla par z wieloletnim stażem, dla par "po przejściach", dla par przygotowujących się do różnych zmian w ich życiu lub po prostu dla par, które szukają nowych, wspólnych, inspirujących doświadczeń.

 

2. Business coaching

 

Business Coaching to wsparcie w rozwoju dla pracownika firmy, która sponsoruje taki proces. Od life coachingu różni się głównie tym, że są trzy strony zaangażowane uzyskanie efektów: sponsor (np. przełożony pracownika lub dział HR), klient (pracownik / tzw. coachee) oraz - coach. Zadaniem coacha jest takie poprowadzenie procesu, aby pracownik realizując swoje cele rozwojowe wsparł cele biznesowe swojego przełożonego / organizacji. Proces business coachingu zaczyna się od tzw. spotkania trójstronnego: coach, coachee oraz sponsor - i wspólnie ustalane są cele na taki proces. Mimo jednak tego, że w końcowym efekcie, proces przekłada się na efekty biznesowe organizacji - coach pracuje z coachee w podobny sposób jak w life coachingu - ponieważ traktuje swojego klienta holistycznie - jako człowieka, który poza pracą funkcjonuje w różnych innych rolach życiowych. Gdy prowadzę procesy business coachingu, bardzo często moi klienci odkrywają jak wiele zasobów ze swoich ról zawodowych mogą pozytywnie wykorzystać w życiu prywatnym i na odwrót. Nierzadko, aby klient mógł w pełni zrealizować swoje cele biznesowe, potrzebuje odkryć sposoby na to, aby znaleźć własną równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym - i to także może być tematem sesji business coachingu. Organizacje coraz częściej mają świadomość, że najlepsze efekty biznesowe pojawiają się wtedy, gdy pracownicy potrafią żyć świadomie, w zgodzie ze sobą, w poczuciu szczęścia i spełnienia także poza pracą. Pracownik, który potrafi w życiu prywatnym być osobą pewną siebie, asertywną, skuteczną - czasem potrzebuje wsparcia w tym, aby z tych umiejętności dobrze korzystać także w życiu zawodowym. Z kolei osoba, która dzięki coachingowi rozwinie u siebie nowe sposoby myślenia i działania w środowisku zawodowym, z łatwością skorzysta z tych zasobów także w różnych innych rolach życiowych. Dlatego holistyczny business coaching to bardzo dobra inwestycja. Jeśli jesteś zainteresowany(a) business coachingiem ze mną, to realizuję takie procesy w ramach marki 4GROW: www.4grow.pl 

 

3. Team Coaching

 

Team Coaching to proces, w którym wspieram cały zespół, w zbudowaniu jego efektywnej współpracy, zaufania, jedności i synergii. W przypadku team coachingu najczęściej jest to proces, którego inicjatorem jest osoba zarządzająca zespołem (lider, szef) lub firmą / organizacją, w ramach której taki zespół został powołany / funkcjonuje. Zespół jest jak żywy organizm, który cały czas się zmienia i aby działał efektywnie w ramach większego systemu (który tez często się zmienia) - niezbędne jest, aby jego członkowie ufali sobie, wspierali się, potrafili otwarcie ze sobą się komunikować, konstruktywnie rozwiązywać konflikty, powinni być zaangażowani, wychodzić z inicjatywą, brać na siebie odpowiedzialność za dobra współpracę i "grać do jednej bramki" - wspólnymi siłami, dążyć do osiągania celów zespołowych. Wielokrotnie prowadziłam procesy team coachingu , w których uczestniczyło kilka zespołów - wtedy to te zespoły pracowały nad tym, aby wzmocnić między sobą dobra współpracę i zamiast "silosów", tworzyć w organizacji synergię pomiędzy różnymi jednostkami biznesowymi. Chociaż to rolą dobrego lidera jest zbudowanie efektywnego, zjednoczonego zespołu, to jednak bardzo często zespół może wynieść dla siebie dużo pozytywnych wartości z procesu, w którym lider wspólnie z zespołem prowadzony jest przez zewnętrznego coacha. Pracując z zespołami jako coach mogłam zawsze wzbogacić zarówno lidera, jak i zespół, dzięki bezstronnemu moderowaniu procesu - dzięki temu, że byłam jedyna osoba "spoza systemu" i dostrzegałam to, czego osoby będące "wewnątrz" już nie dostrzegały. Taka rola zewnętrznego coacha pozwoliła mi "świecić latarką" wszędzie tam, gdzie zespół mógł odkryć obszar do poprawy oraz wszędzie tak, gdzie zespół mógł przy moim wsparciu wzmocnić własne zasoby. Warsztaty zespołowe oparte na team coachingu prowadzę dla klientów biznesowych, w ramach marki 4GROW - więcej o warsztatach team coachingowych przeczytasz na stronach 4GROW: www.4grow.pl/teamcoaching

 

 

Coaching a psychoterapia

 

Psychoterapia dedykowana jest dla osób, które doświadczają cierpienia psychicznego oraz dla osób, u których pojawiły się objawy chorobowe -na tle psychicznym lub psychosomatycznym (objawy w ciele, których źródłem są trudności psychologiczne). Przykładowo objawy depresji, nerwicy (np. nerwica lękowa, obsesyjno-kompulsywna), zaburzenia odżywiania, uzależnienia - wymagają leczenia psychoterapeutycznego.

Celem psychoterapii jest zatem w pierwszej kolejności przyniesienie pacjentowi / klientowi ulgi od cierpienia, wypracowanie nowych sposobów reagowania dzięki którym, znikną objawy chorobowe oraz - nauczenie go nowych sposób radzenia sobie z trudnościami, dzięki czemu będzie potrafił w przyszłości samodzielnie, niezależnie od sytuacji - utrzymać własne zdrowie fizyczne i psychiczne. W dużym uproszczeniu, można więc przyjąć, że psychoterapia pomaga człowiekowi powrócić z poziomu "ujemnego", negatywnego (poczucie nieszczęścia, cierpienie psychiczne, objawy chorobowe), do poziomu "neutralnego" - zdrowej równowagi psychicznej  (spokój wewnętrzny, spójność wewnętrzna, zdrowie). I z tego poziomu, jeśli człowiek chce pracować dalej nad swoim rozwojem osobistym, może rozpocząć proces coachingu - proces rozwoju osobistego, dzięki któremu można przy wsparciu coacha pogłębiać wiedzę o samym sobie i wykorzystywać ją do osiągania w przyszłości nowych celów życiowych, marzeń, wprowadzania upragnionych zmian. Dlatego właśnie w procesie coachingu, zdecydowanie mniej czasu poświęcamy na eksplorowanie trudności z przeszłości - do przeszłych doświadczeń odwołujemy się głównie po to, by wydobyć z nich "zasoby", przeformułować trudności na wnioski i nowe przekonania oraz - aby czerpać z nich lekcje wartościowe pod kątem nowych celów. Nie oznacza to jednak, że w coachingu zawsze jest łatwo i przyjemnie... Nie raz mogą pojawić się łzy lub dyskomfort, nie raz pomocna może okazać się "wycieczka' na chwilę w przeszłość do trudnych emocji. Zawsze jednak dążymy do tego, aby pozytywnie skorzystać z takich momentów w nawiązaniu do celów w przyszłości. Celem psychoterapii jest najczęściej ulga od cierpienia i odzyskanie spokoju, równowagi wewnętrznej, zdrowia. Celem na coaching może zrealizowanie dowolnej zmiany w sobie, w swoim życiu, w swoich relacjach, zrealizowanie własnego marzenia, wizji, misji lub odkrycie własnych nowych zasobów, rozwój własnej samoświadomości, wzmocnienie własnych kompetencji, wzmocnienie poczucia własnej wartości, pewności siebie, asertywności lub dowolnych innych zasobów psychologicznych. proces coachingu wkracza zatem znacznie poza uzyskanie ulgi w cierpieniu - jest to proces, który jest "turbodoładowaniem" do dalszego rozwoju osobistego. Na koniec warto wspomnieć, że sesje psychoterapii najczęściej realizowane są w formie spotkań co najmniej raz w tygodniu (klient / pacjent potrzebuje większego wsparcia i systematyczności aby uzyskać i utrzymać efekty psychoterapii). Z kolei sesje w coachingu realizujemy z częstotliwością raz na 3-4 tygodnie a co za tym idzie - na efekty tego procesu dużo większy wpływ ma praca własna klienta pomiędzy sesjami. Choć cele terapeutyczne nie są celami na proces coachingu, to wielokrotnie moi klienci, dzięki procesowi coachingu uzyskiwali zupełnie nieplanowany, "przy okazji", dodatkowy, pozytywny efekt terapeutyczny :-)

 

Coaching a szkolenie

 

Choć słowo coaching po angielsku w wielu obszarach oznacza de facto prowadzenie szkolenia, a coach np. w sporcie oznacza "trener", to coaching rozumiany jako proces holistycznego rozwoju jednostki, pary lub zespołu, nie jest procesem, w którym coach instruuje, doradza, szkoli, konsultuje, czy trenuje.

W ramach szkolenia, trener dzieli się z uczestnikiem (lub uczestnikami) swoją wiedzą, doświadczeniami i pomaga w ten sposób odbiorcom szkolenia zdobyć nową wiedzę oraz utrwalić nowe umiejętności. Dobry trener, niejednokrotnie korzysta w czasie prowadzonych przez siebie szkoleń także z postawy coacha i narzędzi coachingowych. Nie ogranicza się jednak do nich - demonstruje własnym przykładem, modeluje własnym zachowaniem nowe zachowania, koryguje błędy popełniane przez uczestników szkolenia, udziela im informacji zwrotnej, pokazuje liczne przykłady z własnych doświadczeń, dzięki którym uczestnicy mogą rozwinąć u siebie nowe kompetencje w danym obszarze. Dlatego trener jest ekspertem w dziedzinie, z której szkoli.

Z kolei w procesie coachingu, ekspertem jest klient - bo klient wie najlepiej co dla niego dobre. Coach jest ekspertem od procesu, ale to klient jest ekspertem od własnego życia lub obszaru biznesowego. Im mniej coach wie o kliencie przed procesem, im mniejszą ma wiedzę i doświadczenie w obszarze, nad którym klient chce pracować w coachingu - tym lepiej. Tym lepiej dlatego, że dzięki tej niewiedzy, coach może łatwiej pozostać bezstronny i nawet nieświadomie nie narzucać klientowi własnych rozwiązań, przekonań i wiedzy - wynikających z jego doświadczeń. Rolą coacha jest bowiem wsparcie klienta w tym, by on sam doszedł do najlepszych dla niego przekonań, decyzji, rozwiązań, działań. Rolą coacha jest prowokowanie, wytrącanie ze strefy komfortu, wspieranie, pokazywanie innych perspektyw, zapraszanie do nowych zadań, eksperymentów, prowokowanie do głębokich wewnętrznych odkryć i do przenoszenia ich na poziom nowych zachowań, działań, które pomogą klientowi osiągnąć jego cele. Właśnie dlatego, coachingu nie prowadzi się dla znajomych, rodziny, podwładnych. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby prowadzić szkolenia i dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami w roli trenera z dowolną grupą odbiorców, którzy są tym zainteresowani. 

 

Coaching a mentoring

 

Mentoring to proces, w którym mentor wspiera swojego mentee, podobnie jak w coachingu - w wypracowaniu lub wdrożeniu najlepszych dla danej osoby zmian - w bardzo różnych obszarach życia prywatnego lub zawodowego. Bardzo wiele technik i narzędzi stosowanych w takim procesie, to techniki i narzędzia coacha. W mentoringu również ważne jest nienarzucanie, niedoradzanie, a w zamian - wzmacnianie odpowiedzialności i samodzielności po stronie mentee. Główna różnica pomiędzy mentoringiem a coachingiem polega na tym, że mentor to osoba, która ma zdecydowanie większe, praktyczne doświadczenie w danej dziedzinie niż mentee - i choć nie narzuca, nie trenuje, nie doradza, to jednak prowadzi cały proces mentoringu bazując właśnie na własnym bogatym doświadczeniu w tym obszarze, w którym mentee potrzebuje wsparcia. Mentor tak projektuje zadania dla mentee i tak prowadzi z nim rozmowy, aby osoba ta samodzielnie odkryła to, co mentor wie i czego doświadczył. Mentor, dzieli się swoimi doświadczeniami także wprost z mentee - zostawia jednak jemu decyzję, czy i jakie inspiracje z nich weźmie dla siebie. Właśnie dlatego, na mentora warto wybrać osobę, którą się podziwia i która stanowi w konkretnym temacie / obszarze / dziedzinie rozwoju - autorytet, wzór do naśladowania.

 

 

Life coaching Warszawa i life coaching online - podobieństwa i różnice

 

1. Life Coaching Warszawa

 

"Life Coaching Warszawa", to usługa, jaką znajdziesz w wachlarzu różnorodnych form wsparcia Twojego rozwoju realizowanych przeze mnie. Dlaczego właśnie "Life Coaching Warszawa" może być dla Ciebie?

Jeśli doświadczyłe(a)ś już spotkań, sesji, szkoleń, realizowanych w formule online i wolisz "poczuć" spotkanie z coachem bardziej na żywo - bez pośrednictwa ekranu Twojego komputera, to właśnie sesje w jednym z moich gabinetów w Warszawie będą dla Ciebie bardzo komfortowe. Usługę "Life Coaching Warszawa" polecam Ci także wtedy, gdy nie dysponujesz własnym miejscem, w którym bezpiecznie i komfortowo możesz uczestniczyć w sesjach zarówno coachingu na żywo, jak i w wariancie "life coaching online".

Dokładne adresy wraz mapkami dojazdu do miejsc, w których możemy spotykać się w ramach sesji "Life Coaching Warszawa", znajdziesz w zakładce Kontakt.

 

2. Life Coaching online

 

"Life Coaching online", to z kolei usługa idealna dla Ciebie, jeśli cenisz sobie komfort pracy z własnego domu lub z dowolnego miejsca na świecie - nasze sesje odbywają się wówczas w ramach tzw. wideo spotkania online na jednej ze znanych platform komunikacyjnych - np. Zoom, Skype, MS Teams. Formuła "Life Coaching online" daje Ci także pełne bezpieczeństwo i komfort, gdy Twoim wyzwaniem jest zdrowie lub gdy nie mieszkasz w Warszawie i nie chcesz dojeżdżać z innego miejsca. "Life Coaching online" to proces dla wielu moich klientów wyjątkowy także dlatego, że zrealizowali go w swoim ulubionym - własnym, domowym otoczeniu. Wszystkie techniki metody pracy coachingowej są w ramach tej formuły takie same jak w ramach spotkań na żywo. Dzięki ponad 10-ciu latom pracy w roli coacha, wypracowałam własne sposoby na to, abyś w czasie sesji "Life Coaching online" ze mną, zrealizował(a) wszystkie swoje cele rozwojowe. Nawet, jeśli mieszkasz na drugim krańcu świata, "Life Coaching online" da Ci możliwość współpracy ze mną :-)   

 

Opis wszystkich usług

Cennik usług

Chcę porozmawiać

Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś
Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś

Moc Rozwoju Sabina Dąbrowska-Olbryś

sabina.dabrowska-olbrys@mocrozwoju.pl

tel. 506 102 423

NIP 527 22 69 227

Wszystko, czego potrzebujesz do tego, by żyć szczęśliwie już masz - w sobie!

Prawdziwe szczęście nie zależy w pełni od tego, co Cię w życiu spotkało lub co dostałe(a)ś z zewnątrz. Głębokie, trwałe szczęście zależy najbardziej od Ciebie - od tego, jak reagujesz na wszystko, co Ci się w życiu przydarza oraz od tego, jaki świat kreujesz - swoimi myślami, emocjami, decyzjami, działaniami.

 

Moc Rozwoju jest nieograniczona - wszystko w Twoich rękach :-)

 

Sabina Dąbrowska - Olbryś

Psycholog, Coach, Trener

Konsultant Psychoterapii Pozytywnej

Hipnoterapeuta

 

Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś
Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś

Moc Rozwoju Sabina Dąbrowska-Olbryś

sabina.dabrowska-olbrys@mocrozwoju.pl

tel. 506 102 423

NIP 527 22 69 227

Wszystko, czego potrzebujesz do tego, by żyć szczęśliwie już masz - w sobie!

Prawdziwe szczęście nie zależy w pełni od tego, co Cię w życiu spotkało lub co dostałe(a)ś z zewnątrz. Głębokie, trwałe szczęście zależy najbardziej od Ciebie - od tego, jak reagujesz na wszystko, co Ci się w życiu przydarza oraz od tego, jaki świat kreujesz - swoimi myślami, emocjami, decyzjami, działaniami.

 

Moc Rozwoju jest nieograniczona - wszystko w Twoich rękach :-)

 

Sabina Dąbrowska - Olbryś

Psycholog, Coach, Trener

Konsultant Psychoterapii Pozytywnej

Hipnoterapeuta

 

Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś
Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś

Moc Rozwoju Sabina Dąbrowska-Olbryś

sabina.dabrowska-olbrys@mocrozwoju.pl

tel. 506 102 423

NIP 527 22 69 227

Wszystko, czego potrzebujesz do tego, by żyć szczęśliwie już masz - w sobie!

Prawdziwe szczęście nie zależy w pełni od tego, co Cię w życiu spotkało lub co dostałe(a)ś z zewnątrz. Głębokie, trwałe szczęście zależy najbardziej od Ciebie - od tego, jak reagujesz na wszystko, co Ci się w życiu przydarza oraz od tego, jaki świat kreujesz - swoimi myślami, emocjami, decyzjami, działaniami.

 

Moc Rozwoju jest nieograniczona - wszystko w Twoich rękach :-)

 

Sabina Dąbrowska - Olbryś

Psycholog, Coach, Trener

Konsultant Psychoterapii Pozytywnej

Hipnoterapeuta

 

Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś
Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś

Moc Rozwoju Sabina Dąbrowska-Olbryś

sabina.dabrowska-olbrys@mocrozwoju.pl

tel. 506 102 423

NIP 527 22 69 227

Wszystko, czego potrzebujesz do tego, by żyć szczęśliwie już masz - w sobie!

Prawdziwe szczęście nie zależy w pełni od tego, co Cię w życiu spotkało lub co dostałe(a)ś z zewnątrz. Głębokie, trwałe szczęście zależy najbardziej od Ciebie - od tego, jak reagujesz na wszystko, co Ci się w życiu przydarza oraz od tego, jaki świat kreujesz - swoimi myślami, emocjami, decyzjami, działaniami.

 

Moc Rozwoju jest nieograniczona - wszystko w Twoich rękach :-)

 

Sabina Dąbrowska - Olbryś

Psycholog, Coach, Trener

Konsultant Psychoterapii Pozytywnej

Hipnoterapeuta

 

Chcę porozmawiać