Psychoterapia, hipnoterapia, rozwój osobisty - zaprasza Psycholog

Psychoterapia Rodzinna

Psychoterapia rodzinna

 

Terapia Rodzin

 

 Warszawa Ochota

Psychoterapia Rodzinna może być dobrym rozwiązaniem, gdy:

 

 • Twoje dziecko przechodzi trudny okres, kryzys, ważną zmianę w życiu i potrzebujesz wsparcia w tym, by jak najlepiej mu pomóc;

 • Twoje dziecko cierpi z powodu objawów zaburzeń psychicznych lub psychosomatycznych i chcesz mu pomóc korzystając z pozytywnych zasobów całej rodziny;

 • Chcesz poprawić komunikację, relacje, współpracę w Twojej rodzinie aktualnej, rodzinie pochodzenia lub pomiędzy nimi;

 • Twój związek z małżonką-kiem / partnerką-em przechodzi trudny etap lub kryzys, który wpływa negatywnie na całą rodzinę;

 • Twoje relacje z byłą-ym małżonką-kiem / partnerką-em wpływają niekorzystnie na samopoczucie lub zdrowie psychiczne i fizyczne Waszego dziecka / dzieci; 

 • Przygotowujesz się wspólnie z małżonką-kiem / partnerką-em do zakończenia Waszego związku / rozwodu i chcecie przejść przez ten proces w najlepszy możliwy sposób dla Waszego dziecka / dzieci.

Psychoterapia rodzinna to metoda terapeutyczna, która skupia się na leczeniu problemów emocjonalnych i relacyjnych poprzez zaangażowanie całej rodziny. Badania pokazują, że jest ona efektywniejsza niż terapia indywidualna w przypadku dzieci i młodzieży. Terapia rodzinna ma długą historię, sięgającą lat 50. XX wieku, kiedy to teoria systemowa zaczęła wpływać na praktykę terapeutyczną.

 

Psychoterapia rodzinna opiera się na założeniu, że problemy emocjonalne jednego członka rodziny wpływają na wszystkich pozostałych członków. Terapeuta ma za zadanie identyfikować wzorce komunikacji, relacje i dynamikę rodzin, które przyczyniają się do powstawania i utrzymywania problemów. Następnie, wraz z rodziną, terapeuta współpracuje nad zmianą tych wzorców i promuje zdrowe relacje i komunikację.

 

Psychoterapia rodzinna może być stosowana w przypadku różnych problemów, takich jak konflikty rodzinne, uzależnienia, depresja, zaburzenia odżywiania czy trudności wychowawcze. Ważne jest, aby terapia była prowadzona przez wykwalifikowanego terapeutę, który ma doświadczenie w pracy z rodzinami.

Podsumowując, psychoterapia rodzinna jest efektywną formą terapii, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Jej podstawą jest analiza i zmiana wzorców komunikacji i relacji w rodzinie, co pozwala na rozwiązanie problemów emocjonalnych i relacyjnych.

 

Jeśli Twoja rodzina zmaga się z trudnościami, warto rozważyć skorzystanie z psychoterapii rodzinnej, aby odzyskać harmonię i zdrowie emocjonalne.

 

Różne modele pracy terapeutycznej w ramach psychoterapii rodzinnej obejmują:

 

 • Model systemowy - koncentruje się na badaniu i zmianie wzorców i zależności w rodzinie.

 • Model narracyjny - skupia się na tworzeniu i zmianie narracji rodzinnych, które wpływają na sposób, w jaki rodzina rozumie swoje problemy.

 • Model strukturalny - analizuje i zmienia strukturę rodzinnej hierarchii i granic.

 • Model strategiczny - skupia się na identyfikowaniu i rozwiązywaniu konkretnych problemów rodzinnych poprzez zastosowanie strategii terapeutycznych.

 • Model Strategicznej Terapii Rodzin według Jefrey'a Zaiga - skupia się na identyfikowaniu celów terapii i opracowywaniu konkretnych strategii, które pomagają rodzinie osiągnąć te cele.

 

Terapia strategiczna rodzin polega na krótkotrwałej interwencji terapeutycznej, której celem jest rozwiązanie konkretnych problemów rodzinnych. Terapeuta skupia się na identyfikacji i rozwiązaniu problemów, zamiast analizować przyczyny problemów. Terapia ta koncentruje się na zmianie obecnych zachowań i strategii, które przyczyniają się do problemów w rodzinie.

Terapeuta strategicznej terapii rodzinnej może stosować różne techniki, takie jak przepisywanie roli, przepisywanie symetryczne czy przepisywanie paradoksalne, aby pomóc rodzinie w przełamywaniu szkodliwych wzorców i osiągnięciu pozytywnych zmian.

Chcę porozmawiać

Opis wszystkich usług

Cennik usług

Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś
Rozwój osobisty to droga do wykorzystania zbudowania swojej wewnętrznej mocy. Sabina Dąbrowska-Olbryś

Moc Rozwoju Sabina Dąbrowska-Olbryś

sabina.dabrowska-olbrys@mocrozwoju.pl

tel. 506 102 423

NIP 527 22 69 227

Wszystko, czego potrzebujesz do tego, by żyć szczęśliwie już masz - w sobie!

Prawdziwe szczęście nie zależy w pełni od tego, co Cię w życiu spotkało lub co dostałe(a)ś z zewnątrz. Głębokie, trwałe szczęście zależy najbardziej od Ciebie - od tego, jak reagujesz na wszystko, co Ci się w życiu przydarza oraz od tego, jaki świat kreujesz - swoimi myślami, emocjami, decyzjami, działaniami.

 

Moc Rozwoju jest nieograniczona - wszystko w Twoich rękach :-)

 

Sabina Dąbrowska - Olbryś

Psycholog, Coach, Trener

Konsultant Psychoterapii Pozytywnej

Hipnoterapeuta

 

Chcę porozmawiać